kandydatów
Referendarz
Firma: Główny Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie miejsce pracy: Wrocław
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Warunki pracy
Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
- praca przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie,
- praca w siedzibie Regionalnego Wydziału Monitoringu Środowiska we Wrocławiu i na terenie województwa dolnośląskiego,
- obsługa klientów zewnętrznych (z administracji publicznej oraz spoza administracji np. obywatele, przedsiębiorstwa),
- nietypowe godziny pracy (w tym dyżury),
- krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe,
- częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz,
- praca w terenie,
- stres i praca pod presją czasu.
Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
- budynek i pomieszczenia urzędu są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich;
- w trakcie wyjazdów służbowych warunki świadczenia pracy są zróżnicowane, mogą nie być dostosowane do wymagań osób niepełnosprawnych.
Zakres zadań
- Pod nadzorem przełożonego pełni rolę merytorycznego administratora wojewódzkiego bazy danych JPOAT. Pod nadzorem przełożonego koordynuje na poziomie wojewódzkim gromadzenia danych o jakości powietrza w bazie JPOAT, nadzoruje transmisję danych z poziomu wojewódzkiego na poziom krajowy. Dla potrzeb realizacji nadzoru nad transmisją danych oraz przygotowywania informacji, o których mowa w zadaniu 7, pod nadzorem przełożonego pełni rolę operatora wojewódzkiego bazy CAS. Wprowadza i przetwarza informacje o jakości powietrza.
- Pod nadzorem przełożonego monitoruje prawidłowość wyników pomiarów jakości powietrza przekazywanych przez Centralne Laboratorium Badawcze GIOŚ oraz inne jednostki prowadzące pomiary. Pod nadzorem przełożonego wykonuje analizy i przygotowuje informacje do rocznych i pięcioletnich ocen jakości powietrza.
- Pod nadzorem przełożonego prowadzi analizy związane z lokalizowaniem stacji pomiarowych monitoringu jakości powietrza, przygotowuje projekty sieci pomiarów dla województwa, uczestniczy w pracach związanych z nowymi lokalizacjami stacji, przygotowuje i prowadzi dokumentację lokalizacji stacji i na bieżąco monitoruje poprawność ich lokalizacji.
- Pod nadzorem przełożonego opracowuje raporty, artykuły, analizy problemowe, komunikaty, publikacje, a także informacji o działalności GIOŚ w zakresie monitoringu jakości powietrza dla potrzeb administracji rządowej, samorządowej oraz społeczeństwa. Pod nadzorem przełożonego przygotowuje informacje dotyczące jakości powietrza w województwie dla serwisu internetowego GIOŚ i portalu „Jakość Powietrza” w zakresie merytorycznym stanowiska. Pod nadzorem przełożonego przygotowuje odpowiedzi na zapytania związane z monitoringiem jakości powietrza w województwie.
- Pod nadzorem przełożonego przygotowuje informacje o udziale źródeł naturalnych i posypywania dróg piaskiem i solą w stężeniach zanieczyszczeń na terenie województwa.
- Pod nadzorem przełożonego monitoruje prawidłowości prezentowania wojewódzkich wyników pomiarów jakości powietrza na portalu GIOŚ oraz analizuje prognozy zanieczyszczenia powietrza przygotowywanych przez IOŚ-PIB.
- Pod nadzorem przełożonego przygotowuje informacje o jakości powietrza i przekroczeniach poziomów informowania i alarmowych dla WCZK– wykonywanie prac (dyżury) w ramach kontroli przekroczeń (poza podstawowym wymiarem czasu pracy).
- Bierze udział w szkoleniach, naradach w zakresie kompetencji merytorycznych i prezentuje na nich aktualne problemy oraz informacje dotyczące monitoringu jakości powietrza.
Wymagania niezbędne
wykształcenie: wyższe na kierunku: ochrona środowiska, inżynieria środowiska, geografia, chemia lub pokrewne,doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
- Znajomość ustawy - Prawo ochrony środowiska i przepisów wykonawczych dot. oceny jakości powietrza
- Znajomość przepisów prawa UE w zakresie jakości powietrza (dyrektywy 2008/50/WE i 2004/107/WE)
- Umiejętność obsługi oprogramowania GIS
- Prawo jazdy kategorii B
- Posiadanie obywatelstwa polskiego
- Korzystanie z pełni praw publicznych
- Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
Wymagania dodatkowe
- Znajomość języka angielskiego na poziomie A2
- Przeszkolenie z zakresu obsługi programów komputerowych pakiet Office, programy GIS
Pozostałe oferty pracy w firmie Główny Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie
Wyświetleń: 251